Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, niektórzy mogą powiedzieć, że jeszcze sporo czasu, ale jestem pewny że minie on jak z bicza strzelił. W tym roku warto pomyśleć o przygotowaniach (szczególnie całej oprawy świąt i dekoracji) nieco wcześniej, tym bardziej, że producenci oferują co raz więcej rozwiązań na ozdobienie domu w czasie świąt.

Jednym z ciekawszych elementów dekoracyjnych (nie tylko świątecznych) są świece. Wynika to z szerokiego zastosowania jakie dają nam świece dekoracyjne. Piękna świeczka ozdobna będzie wspaniałą dekoracją nawet kiedy nie jest podpalona. Świece możemy wykorzystywać w wielu konfiguracjach: w świecznikach ozdobnych, w szklanych kielichach jako dekoracje na stół, czy też razem z innymi ozdobami jako stroik na Boże Narodzenie. Bardzo istotnym jest fakt, iż świeca kiedy ją podpalimy daje nam kolejne korzyści. Nie jest to tylko  zwyczajne źródło światła. Płomień zapalonych świec wprowadzi w każdym pomieszczeniu przytulną i spokojną atmosferę. Świece zapachowe rozprowadzą w naszym domu ulubione aromaty. W czasie świąt Bożego Narodzenia mogą to być zapachy: cynamonu z pomarańczą, goździków, czy też świeże zapachy leśnych drzew iglastych. Nowością w tym roku jaką oferują producenci świec na Boże Narodzenie są świeczki o zapachu pieczonych, domowych ciasteczek. Dzięki świecom stworzymy również niepowtarzalne stroiki świąteczne. Możemy do nich wykorzystać świece w kształcie słupka: gładkie, lub z różnymi zdobieniami. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do stroika świecy w nietypowym kształcie. Sklepy internetowe oferują świece w wielu różnych kształtach: choinki, renifera, lub też sań z prezentami. Warto spędzić więcej czasu na przygotowaniu stroika bo jest to wspaniała dekoracja wigilijnego stołu. Stroik, którego głównym elementem będzie okazała świeca na pewno zrobi wrażenie na wszystkich gościach, którzy odwiedzą nasz dom w czasie świąt.

Blask płomienia świec daje tak świetny efekt dekoracji, którego nie uzyskamy zwykłymi ozdobami. Oczywiście same świece nie wystarczą, istotne są dla nich różne dodatki. Świece powinniśmy ustawiać na ładnych świecznikach, lub gdy nie mamy zamiaru ich podpalać na ozdobnych serwetach, a na pewno będą wspaniałą dekoracją wigilijnego stołu. Dzięki odpowiednim świecom w każdym domu zapanuje magiczna, świąteczna atmosfera, a Boże Narodzenie będzie niezapomniane.

Incoming search terms:

  • dekoracje świąteczne
  • dekoracje bożonarodzeniowe
  • stroiki świąteczne boże narodzenie
  • dekoracje świąteczne boże narodzenie
  • świece świąteczne